Boys Schedule February 2, 2021

VisitorHomeStatus
St. FrancisSauk Rapids-RiceCancelled
LuverneMinnesota River6:30 PM CST
Bloomington KennedyChanhassen7:00 PM CST
ChaskaSt. Louis Park7:00 PM CST
Litchfield/Dassel-CokatoHutchinson7:00 PM CST
MonticelloBecker/Big Lake7:00 PM CST
Mora/MilacaMoose Lake Area7:00 PM CST
OronoWaconia7:00 PM CST
Park RapidsRed Lake Falls7:00 PM CST
PrincetonPine City Area7:00 PM CST
Wadena-Deer CreekMorris/Benson7:00 PM CST
SimleyDodge County7:00 PM CST
Virginia/Mountain Iron-BuhlHermantown7:00 PM CST
Champlin ParkSpring Lake Park7:00 PM CST
South St. PaulHopkins7:00 PM CST
Breckenridge/WahpetonDetroit Lakes7:00 PM CST
Gentry AcademyHoly Angels7:00 PM CST
FairmontNew Ulm7:00 PM CST
WorthingtonRedwood Valley7:00 PM CST
WindomWaseca7:00 PM CST
Lake of the WoodsInternational Falls7:00 PM CST
St. Paul AcademyMinnehaha Academy7:00 PM CST
CrookstonMayPort (N.D.)7:00 PM CST
AustinAlbert Lea7:15 PM CST
Benilde-St. Margaret'sBloomington Jefferson7:15 PM CST
DelanoBreck7:15 PM CST
Fergus FallsRiver LakesPostponed
MahtomediHill-Murray7:15 PM CST
Mankato East/LoyolaRochester John Marshall7:15 PM CST
NorthfieldRochester Mayo7:15 PM CST
OwatonnaRochester Century7:15 PM CST
AlexandriaWillmar7:15 PM CST
Prairie CentreSt. Cloud Cathedral7:15 PM CST
St. CloudSartell-St. StephenCancelled
East Grand ForksWarroad7:30 PM CST

Boys Games February 1, 2021

VisitorHomeLocationStatus
Cloquet-Esko-CarltonDuluth EastHeritage Arena7:00 PM CST
Hibbing/ChisholmProctorSt. Luke's Sports & Event Center7:30 PM CST

Boys Games January 30, 2021

VisitorHomeStatus
BurnsvilleLakeville North1:00 PM CST
St. FrancisChisago Lakes1:00 PM CST
Moose Lake AreaBagley/Fosston1:00 PM CST
ChanhassenChaska2:00 PM CST
Lakeville SouthApple ValleyTBD
Totino-GraceAndover2:00 PM CST
TartanGentry Academy2:00 PM CST
WinonaAustin2:00 PM CST
Rochester MayoMankato East/Loyola2:00 PM CST
BrainerdBemidji2:00 PM CST
Bloomington JeffersonSt. Louis Park2:30 PM CST
Mounds ViewIrondale2:30 PM CST
AlexandriaLittle Falls2:45 PM CST
Cambridge-IsantiMora/Milaca3:00 PM CST
East RidgeStillwaterTBD
CentennialMaple Grove3:00 PM CST
Rochester John MarshallOwatonna3:00 PM CST
Rochester LourdesProvidence Academy3:00 PM CST
RosemountFarmington3:00 PM CST
Forest LakeCretin-Derham Hall3:00 PM CST
Coon RapidsElk River/Zimmerman3:00 PM CST
Dodge CountyNew Prague3:00 PM CST
Morris/BensonNorth Branch3:00 PM CST
River LakesLittle FallsPostponed
St. Cloud CathedralHermantown3:15 PM CST
WarroadMoorhead4:00 PM CST
Grand Forks Red River (N.D.)East Grand Forks4:00 PM CST
RoseauGrand Forks Central (N.D.)4:00 PM CST
EaganShakopee4:30 PM CST
Wadena-Deer CreekFergus Falls5:00 PM CST
EastviewPrior LakeTBD
WillmarHenry Sibley5:30 PM CST
Becker/Big LakePrinceton7:00 PM CST
BuffaloMinnetonka7:00 PM CST
Hill-MurrayEdina7:00 PM CST
WayzataSTMA7:00 PM CST
Holy FamilyEden Prairie7:00 PM CST
Spring Lake ParkAnoka7:00 PM CST
Champlin ParkBlaine7:00 PM CST
AvalancheLa Crescent-Hokah7:00 PM CST
WoodburyWhite Bear Lake7:30 PM CST
RogersArmstrong/Cooper7:30 PM CST
RosevillePark of Cottage Grove7:30 PM CST
Grafton/Park River (N.D.)Crookston7:30 PM CST

Boys Games January 26, 2021

VisitorHomeStatus
Grand RapidsDuluth DenfeldPostponed
ElyGreenway5:00 PM CST
SuperiorDuluth Marshall6:00 PM CST
Bloomington JeffersonChanhassen7:00 PM CST
DelanoOrono7:00 PM CST
Dodge CountyHopkins7:00 PM CST
BrainerdDuluth East7:00 PM CST
International FallsHibbing/Chisholm7:00 PM CST
Mora/MilacaNorthern Lakes7:00 PM CST
Mound WestonkaHutchinson7:00 PM CST
PrincetonChisago Lakes7:00 PM CST
Providence AcademyGentry Academy7:00 PM CST
St. Louis ParkBenilde-St. Margaret's7:00 PM CST
St. Paul AcademyMahtomedi7:00 PM CST
St. Paul JohnsonSouth St. Paul7:00 PM CST
St. Thomas AcademySimley7:00 PM CST
WaconiaLitchfield/Dassel-Cokato7:00 PM CST
Fergus FallsBreckenridge/Wahpeton7:00 PM CST
Pine City AreaMonticello7:00 PM CST
Minnehaha AcademyMinneapolis7:00 PM CST
Cloquet-Esko-CarltonVirginia/Mountain Iron-Buhl7:00 PM CST
Red Lake FallsDetroit Lakes7:00 PM CST
Prairie CentrePark Rapids7:00 PM CST
FairmontWaseca7:00 PM CST
LuverneRedwood Valley7:00 PM CST
WarroadRoseau7:00 PM CST
La Crescent-HokahMinnesota River7:00 PM CST
ChaskaBloomington Kennedy7:15 PM CST
Red WingFaribault7:15 PM CST
Rochester CenturyNorthfield7:15 PM CST
AlexandriaRiver Lakes7:15 PM CST
Sartell-St. StephenSauk Rapids-Rice7:15 PM CST
BemidjiSt. Cloud7:15 PM CST
Albert LeaMankato West7:30 PM CST
Thief River FallsLake of the Woods7:30 PM CST
MarshallNew Ulm7:30 PM CST

Boys Games January 25, 2021

VisitorHomeLocationStatus
St. Cloud CathedralHoly AngelsAcademy of Holy Angels7:00 PM CST
WorthingtonWindomWindom Arena7:00 PM CST
SuperiorProctorSt. Luke's Sports & Event Center7:30 PM CST

Boys Schedule January 23, 2021

VisitorHomeLocationStatus
Red WingAustinAustin Riverside Arena11:00 AM CST
Elk River/ZimmermanAndoverAndover Arena2:00 PM CST
ShakopeeEastviewApple Valley Sports Arena2:00 PM CST
MahtomediHudsonHudson Arena2:00 PM CST
Southwest Christian/RichfieldHoly AngelsRichfield Ice Arena2:00 PM CST
Bloomington KennedySt. Louis ParkSt. Louis Park Recreation Center2:30 PM CST
Rochester MayoRochester CenturyRochester Graham Arena Complex2:30 PM CST
Albert LeaWinonaWinona Bud King Ice Arena2:45 PM CST
BuffaloSTMASt. Michael Albertville Ice Arena3:00 PM CST
Grand RapidsHill-MurrayAldrich Arena3:00 PM CST
MonticelloChisago LakesChisago Lakes Arena3:00 PM CST
NorthfieldRochester John MarshallRochester Recreation Center3:00 PM CST
Mankato East/LoyolaOwatonnaOwatonna Four Seasons Centre3:00 PM CST
St. Cloud CathedralRochester LourdesRochester Graham Arena3:00 PM CST
TartanHenry SibleyWest Saint Paul Arena3:00 PM CST
HastingsSt. Thomas AcademySt. Thomas - Ice Arena3:00 PM CST
Totino-GraceMaple GroveMaple Grove Community CenterPostponed
Apple ValleyRosemountRosemount Community Center3:00 PM CST
MayPort (N.D.)Morris/BensonMorris Area High School3:00 PM CST
Dodge CountyMaple GroveMaple Grove Community Center3:00 PM CST
RoseauSt. CloudSt. Cloud - Municipal Athletic Center3:15 PM CST
Champlin ParkCentennialCentennial Sports Arena5:00 PM CST
Duluth DenfeldSuperiorWessman Arena5:00 PM CST
Duluth MarshallGreenwayHodgins-Berardo Arena (Coleraine)5:00 PM CST
Benilde-St. Margaret'sBlakeBlake Arena5:30 PM CST
IrondaleForest LakeForest Lake Sports Center6:00 PM CST
AnokaBlaineFogerty Arena7:00 PM CST
FarmingtonEaganEagan Civic Arena7:00 PM CST
Prior LakeBurnsvilleBurnsville Ice Center7:00 PM CST
SimleySouth St. PaulSSP - Doug Woog Arena7:00 PM CST
WayzataMinnetonkaPagel Activity Center7:00 PM CST
RogersCoon RapidsCoon Rapids Ice Center, Crooked Lake Boulevard Northwest, Coon Rapids, MN, USA7:00 PM CST
La Crescent-HokahReedsburg/Wis. DellsBaraboo, Wis.7:00 PM CST
ChaskaBloomington JeffersonBloomington Ice Garden7:15 PM CST
EdinaEden PrairieEden Prairie Community Center7:30 PM CST
White Bear LakeEast RidgeCottage Grove Ice Arena7:30 PM CST
OsseoSpring Lake ParkFogerty Arena7:30 PM CST
StillwaterMounds ViewTCO Sports Garden, County Road E East, Vadnais Heights, MN, USA7:30 PM CST
WoodburyRosevilleRoseville Ice Arena7:30 PM CST
Gentry AcademySt. Paul AcademyDrake Arena7:30 PM CST
Lakeville NorthLakeville SouthLakeville Hasse Arena8:00 PM CST

Boys Schedule January 22, 2021

VisitorHomeStatus
HopkinsMinneapolis4:30 PM CST
Bagley/FosstonMoose Lake Area6:00 PM CST
Northern LakesWadena-Deer Creek7:00 PM CST
OronoNew Prague7:00 PM CST
Cloquet-Esko-CarltonHibbing/Chisholm7:00 PM CST
Redwood ValleyLuverne7:00 PM CST
WindomWorthington7:00 PM CST
HutchinsonDelano7:15 PM CST
Morris/BensonLittle Falls7:15 PM CST
CrookstonBemidji7:30 PM CST
Kittson CentralThief River Falls7:30 PM CST

Boys Schedule January 21,2021

VisitorHomeLocationStatus
STMAMoorheadMoorhead Sports Center6:00 PM CST
Becker/Big LakeNorth BranchChisago Lakes Arena7:00 PM CST
BreckProvidence AcademyPlymouth Arena and Pool/Lifetime FitnessTBD
Breckenridge/WahpetonPark RapidsPark Rapids Area High School7:00 PM CST
PrincetonCambridge-IsantiCentral Green Ice Rink7:00 PM CST
EaganApple ValleyApple Valley Sports Arena7:00 PM CST
EastviewBurnsvilleBurnsville Ice Center7:00 PM CST
Eveleth-GilbertVirginia/Mountain Iron-BuhlVirginia - Miners Memorial Arena7:00 PM CST
HopkinsBuffaloBuffalo Ice Arena7:00 PM CST
Lakeville NorthFarmingtonSchmitz-Maki Ice Arena7:00 PM CST
Minnehaha AcademySt. Paul AcademySPA - Drake Arena7:00 PM CST
MinnetonkaEdinaBraemar Ice Arena7:00 PM CST
Pine City AreaMora/MilacaMora Civic Center7:00 PM CST
St. FrancisMonticelloMoose Sherritt Ice Arena7:00 PM CST
ShakopeeLakeville SouthLakeville Hasse Arena7:00 PM CST
Spring Lake ParkCentennialCentennial Sports Arena7:00 PM CST
WaconiaMound WestonkaMound - Thaler Hockey Arena7:00 PM CST
WayzataEden PrairieEden Prairie Community Center7:00 PM CST
Southwest Christian/RichfieldChanhassenVictoria Rec Center7:00 PM CST
SuperiorDuluth EastDuluth Heritage Sports Center, North 30th Avenue West, Duluth, MN, USA7:00 PM CST
Coon RapidsAndoverAndover Community Center, Hanson Boulevard Northwest, Andover, MN, USATBD
Rochester LourdesHenry SibleyWest St. Paul Arena7:00 PM CST
OsseoTotino-GraceBrooklyn Park Community CenterPostponed
WoodburyForest LakeForest Lake Sports Center7:00 PM CST
RogersChamplin ParkChamplin Ice Forum7:00 PM CST
HastingsHoly FamilyVictoria Ice Arena7:00 PM CST
AnokaElk River/ZimmermanElk River Ice Arena7:00 PM CST
Armstrong/CooperMaple GroveMaple Grove Community Ice Arena7:00 PM CST
RosevilleStillwaterSt.Croix Valley Rec Center
La Crescent-HokahTomahTomah Ice Center7:00 PM CST
WasecaFairmontFairmont-Martin County Arena7:00 PM CST
Red Lake FallsMayPort (N.D.)Mayville, ND, USA7:00 PM CST
Detroit LakesPrairie CentreTodd County Expo Arena7:15 PM CST
FaribaultAlbert LeaAlbert Lea City Arena7:15 PM CST
Fergus FallsSartell-St. StephenSartell - Bernick's Arena7:15 PM CST
North ShoreInternational FallsBronco Arena7:15 PM CST
Rochester CenturyRochester John MarshallRochester Recreation Center7:15 PM CST
BrainerdRiver LakesRichmond - Arena7:15 PM CST
WinonaRed WingRed Wing Prairie Island Arena - PI - Ice7:15 PM CST
White Bear LakeCretin-Derham HallCharles M. Schulz-Highland Arena, Snelling Avenue South, Saint Paul, MN, USA7:15 PM CST
Sauk Rapids-RiceAlexandriaAlexandria - Runestone Community Center7:15 PM CST
OwatonnaRochester MayoGraham Arena Complex7:15 PM CST
East RidgeMounds ViewTCO Sports Garden, County Road E East, Vadnais Heights, MN, USA7:30 PM CST
AustinMankato WestMankato All Seasons Arena7:30 PM CST
IrondalePark of Cottage GroveNational Sports Center7:30 PM CST
Prior LakeRosemountRosemount Community Center7:30 PM CST
Litchfield/Dassel-CokatoNew UlmSleepy Eye, MN, USA7:30 PM CST
HermantownProctorSt. Luke's Sports & Event Center7:30 PM CST
MarshallMinnesota RiverLe Sueur Community Center7:30 PM CST
East Grand ForksFargo Davies (N.D.)Farmers Union Hockey Arena7:30 PM CST

Boys Schedule 01-20-2021

VisitorVHomeH
Mahtomedi2Benilde-St. Margaret's3

Boys Schedule 01-19-2021

VisitorHomeStatus
MoorheadBrainerd6:00 PM CST
ChanhassenSt. Louis Park7:00 PM CST
DelanoWaconia7:00 PM CST
Duluth MarshallGrand Rapids7:00 PM CST
Hill-MurrayChaska7:00 PM CST
Holy FamilyOrono7:00 PM CST
International FallsGreenway7:00 PM CST
Litchfield/Dassel-CokatoMound Westonka7:00 PM CST
Moose Lake AreaMora/Milaca7:00 PM CST
New PragueHutchinson7:00 PM CST
North BranchSt. Francis7:00 PM CST
Eveleth-GilbertNorth Shore7:00 PM CST
Prairie CentreNorthern Lakes7:00 PM CST
St. Paul Highland ParkDodge CountyCancelled
TartanSt. Thomas Academy7:00 PM CST
MonticelloSt. Cloud Cathedral7:00 PM CST
Holy AngelsMinnehaha Academy7:00 PM CST
Minnesota RiverRedwood Valley7:00 PM CST
Wadena-Deer CreekPark Rapids7:00 PM CST
FairmontWorthington7:00 PM CST
Red Lake FallsBagley/Fosston7:00 PM CST
MayPort (N.D.)Breckenridge/Wahpeton7:00 PM CST
Chisago LakesBecker/Big Lake7:15 PM CST
Mankato WestFaribault7:15 PM CST
River LakesSauk Rapids-Rice7:15 PM CST
AlexandriaSartell-St. Stephen7:15 PM CST
Bloomington KennedyBloomington Jefferson7:15 PM CST
PrincetonLittle Falls7:15 PM CST
BemidjiWarroad7:30 PM CST
Providence AcademyBlake7:30 PM CST
CrookstonKittson Central7:30 PM CST
HermantownHibbing/Chisholm7:30 PM CST
Pine City AreaProctor7:30 PM CST
Cretin-Derham HallPark of Cottage Grove7:30 PM CST
Virginia/Mountain Iron-BuhlCloquet-Esko-Carlton7:30 PM CST
NorthfieldMankato East/Loyola7:30 PM CST
Thief River FallsRoseau8:00 PM CST

Boys Schedule January 18 2021

VisitorHomeLocationStatus
WasecaMarshallMarshall Red Baron Arena6:00 PM CST
WillmarWindomWindom Arena7:00 PM CST
Fargo South/Shanley (N.D)East Grand ForksEast Grand Forks Civic Center7:30 PM CST

Boys Schedule January 16 2021

VisitorHomeStatus
Redwood ValleyMinnesota River10:30 AM CST
La Crescent-HokahRochester Lourdes12:00 PM CST
RosemountShakopee12:00 PM CST
St. Louis ParkChaska12:00 PM CST
WillmarLitchfield/Dassel-Cokato1:00 PM CST
Apple ValleyLakeville North1:30 PM CST
AnokaAndover2:00 PM CST
Mounds ViewWhite Bear Lake2:00 PM CST
Detroit LakesWarroad2:00 PM CST
Rochester MayoAustin2:00 PM CST
Morris/BensonSt. Cloud Cathedral2:00 PM CST
Grafton/Park River (N.D.)Red Lake Falls2:00 PM CST
Bagley/FosstonBreckenridge/Wahpeton2:00 PM CST
BemidjiDelano2:00 PM CST
WSFLGEly2:00 PM CST
Cretin-Derham HallIrondale2:30 PM CST
HopkinsHenry Sibley2:30 PM CST
Rochester John MarshallMankato West2:30 PM CST
Bloomington JeffersonBenilde-St. Margaret's2:30 PM CST
Armstrong/CooperSpring Lake Park2:30 PM CST
BurnsvilleEagan3:00 PM CST
Cambridge-IsantiPine City Area3:00 PM CST
CentennialElk River/Zimmerman3:00 PM CST
Eden PrairieSTMA3:00 PM CST
St. Thomas AcademyHoly Family3:00 PM CST
Kittson CentralInternational Falls3:00 PM CST
Sartell-St. StephenBrainerd3:00 PM CST
Virginia/Mountain Iron-BuhlProctor3:00 PM CST
East RidgeRoseville3:00 PM CST
Grand Forks Central (N.D.)East Grand Forks3:00 PM CST
River LakesFergus Falls3:00 PM CST
Prior LakeFarmington3:00 PM CST
ChanhassenBloomington Kennedy3:15 PM CST
FaribaultOwatonna3:30 PM CST
HastingsTartan3:30 PM CST
New UlmSouthwest Christian/Richfield3:30 PM CST
Thief River FallsLittle Falls4:00 PM CST
Grand RapidsMoorhead5:00 PM CST
AshlandMoose Lake Area5:00 PM CST
Grand Forks Red River (N.D.)Roseau6:00 PM CST
BuffaloEdina7:00 PM CST
GreenwayNorth Shore7:00 PM CST
HermantownEveleth-Gilbert7:00 PM CST
Hill-MurrayMahtomedi7:00 PM CST
Lakeville SouthEastview7:00 PM CST
Maple GroveChamplin Park7:00 PM CST
North BranchPrinceton7:00 PM CST
RogersBlaine7:00 PM CST
Wadena-Deer CreekPrairie Centre7:00 PM CST
Coon RapidsOsseo7:00 PM CST
Mound WestonkaSimley7:00 PM CST
Albert LeaNorthfield7:15 PM CST
St. CloudSauk Rapids-Rice7:15 PM CST
WinonaRochester Century7:15 PM CST
BreckGentry Academy7:15 PM CST
Duluth EastCloquet-Esko-Carlton7:30 PM CST
Red WingMankato East/Loyola7:30 PM CST
Forest LakeWoodbury7:30 PM CST
WindomLuverne7:30 PM CST

 

 

Recent Articles