Minnesota High School Girls Hockey College Commitments 2019-2020

MINNESOTA GIRLSCollege Commitments


Graduation Year

2018

2019

2020

2021

2022

2023

Class of 2020

Name Pos High School College Division
Mayson Toft D Alexandria UW-River Falls III
Kennedy Little D Andover Maine I
Jamie Nelson F Andover MSU-Mankato I
Maddie Mashuga F Anoka MSU-Mankato I
Addie Burton F Blake School Minnesota I
Lily Delianedis F Blake School Cornell I
Grace Johnson D Blake School Holy Cross I
Audrey Wethington F Blake School Minnesota I
Sophie Robinson D Brainerd/Little Falls Dartmouth I
Gabbie Smith F Brainerd/Little Falls Bemidji State I
Olivia Mobley F Breck School Quinnipiac I
Ally Qualley F Breck School Merrimack I
Jada Habisch F Buffalo Connecticut I
Alana Fix D Cambridge-Isanti/Mora/PC Adrian College III
Chloe Nelson F Cambridge-Isanti/Mora/PC Wisconsin-Eau Claire III
Claire DeVries F Chisago Lakes Williams College III
CeCe Ziegler F Cretin-Derham Hall Middlebury III
Grace Glasrud G Delano/Rockford Post University I
Jenna Ruiz F Eagan Franklin Pierce I
Carrie Byrnes F Eden Prairie Brown I
Claire Kuipers D Eden Prairie St. Anselm II
Sydney Langseth F Eden Prairie MSU-Mankato I
Katie Davis F Edina Minnesota-Duluth I
Tella Jungels F Edina Minnesota I
Olivia Williamson F Faribault Brown I
Josie Bothun G Forest Lake Penn State I
Ellen Nelson D Forest Lake MSU-Mankato I
Brieja Parent F Forest Lake Minnesota-Duluth I
Brooke Remington F Forest Lake Franklin Pierce I
Nina Steigauf F Hill-Murray Quinnipiac I
Alex Hantge F Hutchinson Wisconsin-River Falls III
Sydney Antonakis F Gentry Acad U19/Lakeville North RIT I
Lindsay Maloney F Lakeville South RIT I
Emma Dornseif D Mahtomedi Princeton I
Lacey Martin F Minnetonka Boston University I
Maggie Nicholson D Minnetonka Minnesota I
Mackenzie Bourgerie F North Wright County St. Cloud State I
Anna LaRose G North Wright County Maine I
Brinna Martin D North Wright County St. Anselm II
Madelyn Skelton F North Wright County Vermont I
Braelyn Sathers D Proctor/Hermantown UW-River Falls III
Sarah Dravis F Rochester Lourdes Lindenwood I
Emma Schmitz F Rochester Lourdes Sacred Heart I
Allison Smith D Rochester Lourdes Union I
Hannah Skavnak G Rogers Minnesota State I
Kayla Santl F Roseau Bemidji State I
Anika Stoskopf F Roseau Bemidji State I
Ali Granovsky F Roseville Wisconsin-Stevens Point III
Ellie King D Roseville Gustavus Adolphus III
Holly Eckers D Shakopee Wisconsin-River Falls III
Paige McNeil F Shakopee Sacred Heart I
Gabbie Rud F St. Cloud Cornell I
Jenna Hoops F St. Paul United St. Michael’s College I
Meredith Killian D St. Paul United Union I
Grace Norris D St. Paul United St. Michael’s College I
Alaina Tanski F Stillwater Vermont I
Sophie Urban F Wayzata Quinnipiac I

If someone is missing from the list, please send me an Email.