GIRLS HOCKEY
<<JANUARY 2019>>
Su M Tu W Th F Sa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

SCOREBOARDJanuary 22nd, 2019

Albert Lea at Worthington
Postponed until 2/4, 7:00PM

Andover 8, Osseo/Park Center 1
Final

Apple Valley 3, Simley 1
Final

Benilde-St. Margaret's 4, Minneapolis 1
Final

Blaine 4, Spring Lake Park 2
BLN: Kayla Blesi 2g, 1a, Maddie Andrle 1g
BLN: Brityn Fussy 1g
BLN: Hailey Hansen 28 saves
SLP: Anne Carmean 1g, Lindsey Albers 1g
SLP: Katie Thomas 20 saves
GWG: Maddie Andrle 3P 14:35

Brainerd/Little Falls 3, Fergus Falls 2 OT
Final

Buffalo/Maple Lake 2, Champlin Park/Coon Rapids 1
Final

Centennial 8, Irondale 2
Final

Chaska/Chanhassen 4, Academy of Holy Angels 1
Final

Chisago Lakes 7, Princeton/Becker/Big Lake 1
Final

Detroit Lakes 5, Bemidji 3
Final

Duluth 10, Superior (WI) 3
DUL: Hannah Martin Hat Trick, Cassie McClure 2g, 1a
DUL: Elaina Benson 1g, 2a, Maddi Smith 1g, 1a
DUL: Noelle Stellmaker 1g, 1a, Emma Fellman 1g, 1a
DUL: Breanna Archer 1g, 1a, Annika Lindgren 4a
DUL: Sarah Spencer 9 saves
SUP: Lily Walrath 1g, Lucy Drougas 1g, Rose Ion 1g
SUP: Presley Baron 28 saves
GWG: Elaina Benson 1P 16:12

Edina 6, Hopkins/St. Louis Park 1
Final

Elk River 3, Cambridge-Isanti/M/PC 2 OT
Final

Hill-Murray 4, Farmington 1
Final

Holy Family Catholic 5, New Prague 2
HFC: Lauren Hickey Hat Trick, 1a
HFC: Olivia Paidosh 1g, Taylor Koeppl 1g
HFC: Alex Pellicci 21 saves
NP: Lindsey Bjerke 2g
NP: Mariah Marek 38 saves
GWG: Lauren Hickey 2P 11:57

Litchfield/Dassel-Cokato 3, Waconia 2
Final

Maple Grove 7, Totino-Grace 0
Final

Mounds View 4, North St. Paul/Tartan 1
Final

North Wright County 5, St. Francis/North Branch 0
Final

Park (Cottage Grove) 3, Woodbury 2
Final

Prairie Centre 7, Park Rapids Area 1
Final

Proctor/Hermantown 5, Cloquet/Esko/Carlton 1
PH: Ashley Hanson 1g, Dehli Heikes 1g, Alyssa Watkins 1g
PH: Aurora Opsahl 1g, Michaela Phinney 1g
PH: Ryan Gray 17 saves
CEC: Dana Jones 1g
CEC: Elise Lund 34 saves
GWG: Dehli Heikes 2P 15:35

River Lakes 2, Sartell/Sauk Rapids 1
Final

Rochester Century at Mankato East
Postponed

Rochester Lourdes at Faribault
Postpoined

Roseau 7, Moorhead 0
Final

Thief River Falls 3, East Grand Forks 1
TRF: Khloe Lund 1g, 2a, Bella Amiot 1g
TRF: Bela Nelson 1g
TRF: Gabby Steele 17 saves
EGF: Maddie Lubinski 1g
EGF: Megan Birkholz 34 saves
GWG: Khloe Lund 9:51 1P

Willmar 6, Northern Lakes 4
WIL: Madison Garberding 2g, 2a, Kessa Mara 1g, 2a
WIL: Bailey Olson 1g, 1a, Serena Monson 1g
WIL: Savana Knutson 16 saves
NL: Scorers Unknown
NL: Kate Stephens 30 saves
GWG: Serena Monson 2P 11:40


Anoka vs. Robb Armstrong/Cooper
New Hope Ice Arena, 7:00 PM

Cretin-Derham Hall vs. East Ridge
HealthEast Sports Center, 7:30 PM

Delano/Rockford vs. Orono
Orono Arena, 7:00 PM

Fairmont vs. New Ulm
New Ulm Civic Center, 7:00 PM

Moose Lake Area vs. Eveleth-Gilbert Area
Riverside Ice Arena, 7:30 PM

St. Paul United vs. Minnehaha United
Minnehaha Academy Arena, 7:00 PM

Waseca vs. Mankato West
All Seasons Arena, 7:30 PM