GIRLS HOCKEY
<<DECEMBER 2018>>
Su M Tu W Th F Sa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
22 24 25 26 27 28 29
30 31

SCOREBOARDDecember 10th, 2018

Albert Lea 3, Luverne 1
Final

Alexandria 4, River Lakes 0
Final

Andover 7, Anoka 0
Final

Bemidji 5, Crookston 1
Final

Blake School 5, Benilde-St. Margaret's 2
Final

Bloomington Jefferson 0, Dodge County 0 OT
Final

Brainerd/Little Falls 5, Sauk Rapids Rice 1
Final

Cambridge-Isanti/M/PC 3, St. Francis/North Branch 1

Final

Centennial 2, Blaine 1
CEN: Sydni Griefenhagen 2g
CEN: Mackenna Stoterau 32 saves
BLN: Ramsey Parent 1g
BLN: Hailey Hansen 14 saves
GWG: Sydni Griefenhagen 2P 1:35

Chisago Lakes 4, Academy of Holy Angels 2
Final

Cloquet/Esko/Carlton 3, Duluth 1
CEC: Kiana Bender 1g, 1a, Taylor Nelson 1g, 1a
CEC: Lauren Cawcutt 1g
CEC: Elise Lund 10 saves
DUL: Cassie McClure 1g
DUL: Sarah Spencer 11 saves
GWG: Kiana Bender 2P 10:19

Champlin Park/Coon Rapids 4, Irondale 0
CPCR: Abby Petersen 2g, Sofie Sinjem 1g
CPCR: Makenzie Baker 1g
CPCR: Eliya Johnson 12-save shutout
IRO: Teagan Johnson 29 saves
GWG: Abby Petersen 1P 14:16

Detroit Lakes 12, Park Rapids Area 3
Final

Duluth Marshall 8, Superior (WI) 0
Final

Faribault 4, Owatonna 0
Final

Forest Lake 4, White Bear Lake 0
FL: Sydney Rydel 1g, 2a, Elizabeth Valley 1g
FL: Sydney Schmidt 1g, Brooke Remington 1g
FL: Allyn Goehner 15-save shutout
WBL: Calla Frank 33 saves
GWG: Elizabeth Valley 1P 9:56

Grand Rapids/Greenway 4, Hibbing/Chisholm 3
Final

Hill-Murray 10, Simley 1
Final

Hopkins/St. Louis Park 3, Minneapolis 1
Final

Hutchinson 8, Minnesota River 1
Final

Lakeville North 3, Minnetonka 0
Final

Litchfield/Dassel-Cokato 5, St. Paul/Henry Sibley 0
Final

Mahtomedi 4, Tartan/North St. Paul 0
Final

Mankato West 6, Rochester John Marshall 2
MW: Lindsey Hays 2g, 1a, Sunshine Langworthy 1g, 2a
MW: McKenna Krosch 1g, 1a, Caitlin Hvinden 1g
MW: Molly Grundhoffer 1g
MW: Sarah Olsen 37 saves
RJM: Lauren Hugeback 1g, Greta Freed 1g
RJM: Anysia Heimer 30 saves
GWG: Lindsey Hays 2P 16:59

Maple Grove 2, Elk River 2 OT
Final

Marshall 5, Windom Area 1
Final

Mound Westonka 2, Holy Family Catholic 1
MW: Grace Peterson 1g, 1a, Sydney Hules 1g
MW: Taylor Smith 32 saves
HFC: Taylor Koeppl 1g
HFC: Alex Pellicci 32 saves
GWG: Grace Peterson 2P 9:00

New Prague 1, Delano 0
Final

New Ulm 4, Fairmont 1
Final

North Wright County 3, Buffalo/Maple Lake 2
Final

Northfield 11, Rochester Century 1
Final

Orono 4, Waconia 1
Final

Osseo/Park Center 1, Spring Lake Park 1 OT
Final

Park (Cottage Grove) 6, Woodbury 0
Final

Proctor/Hermantown 5, Eveleth-Gilbert Area 0
Final

Robb Armstrong/Cooper 2, Totino-Grace 1
Final

Rogers 7, Princeton/B/BL 1
Final

Roseau 6, Moorhead 0
ROS: Kate Helgeson 2g, 2a, Ella Helgeson 1g, 1a
ROS: Brooke Zagone 1g, 1a, Reese Strand 1g
ROS: Ginevra Johnson 1g
ROS: Kiana Flaig 7-save shutout
MHD: Paige Schmidt 51 saves
GWG: Ella Helgeson 2P 3:40

South St. Paul 6, Hastings 0
Final

St. Cloud 6, Northern Lakes 0
Final

Thief River Falls 5, Grand Forks (ND) 0
Final

Warroad 8, East Grand Forks 1
Final

Waseca 4, Austin 1
Final


East Ridge vs. Cretin-Derham Hall
Highland Ice Arena, 7:15 PM

Prairie Centre vs. Morris/Benson Area
Lee Community Center, 7:00 PM

Roseville vs. Stillwater
St. Croix Rec Center, 7:30 PM

SCORING LEADERS | AA

SkaterYISTeamGPGPTSCommit

SCORING LEADERS | A

SkaterYISTeamGPGPTSCommit