MINNESOTA GIRLSThe Tourney

Year Class Champion Runner-Up Score Bracket
2019 AA EDINA (27-4-0)
Hornets
BLAKE SCHOOL (28-3-0)
Bears
4-0 Link
A BRECK SCHOOL (27-2-1)
Mustangs
ST. PAUL UNITED (21-7-2)
N/A
6-2 Link
2018 AA EDINA (28-2-1)
Hornets
CENTENNIAL (25-4-1)
Cougars
2-1 Link
A BRECK SCHOOL (19-10-1)
Mustangs
WARROAD (25-4-2)
Warriors
3-2 OT Link
2017 AA EDINA (28-1-1)
Hornets
BLAINE (24-4-2)
Bengals
4-0 Link
A BLAKE SCHOOL (27-2-1)
Bears
ST. PAUL UNITED (21-7-2)
N/A
6-2 Link
2016 AA EDEN PRAIRIE (22-7-2)
Eagles
MAPLE GROVE (22-6-2)
Crimson
3-2 OT Link
A BLAKE SCHOOL (26-2-2)
Bears
ST. PAUL UNITED (23-6-1)
N/A
8-0 Link
2015 AA HILL-MURRAY (25-5-0)
Pioneers
MINNETONKA (23-7-0)
Skippers
2-1 Link
A THIEF RIVER FALLS (26-1-3)
Prowlers
BLAKE SCHOOL (26-5-0)
Bears
3-1 Link
2014 AA HILL-MURRAY (26-3-1)
Pioneers
BENILDE-ST. MARGARET'S (27-3-1)
Red Knights
5-3 Link
A BLAKE SCHOOL (23-7-1)
Bears
EAST GRAND FORKS (26-3-1)
Green Wave
3-2 Link
2013 AA MINNETONKA (25-6-0)
Skippers
HILL-MURRAY (21-6-4)
Pioneers
3-1 Link
A BLAKE SCHOOL (22-5-3)
Bears
WARROAD (26-3-1)
Warriors
7-2 Link
2012 AA MINNETONKA (25-5-1)
Skippers
ROSEVILLE (26-3-2)
Raiders
3-0 Link
A BRECK SCHOOL (27-2-1)
Mustangs
SOUTH ST. PAUL (22-8-0)
Packers
3-2 2OT Link
2011 AA MINNETONKA (29-1-1)
Skippers
EDINA (26-4-1)
Hornets
3-2 Link
A WARROAD (27-3-0)
Warriors
SOUTH ST. PAUL (24-6-0)
Packers
5-1 Link
2010 AA ROSEVILLE (28-2-1)
Raiders
EDINA (24-6-1)
Hornets
4-0 Link
A WARROAD (28-1-1)
Warriors
BRECK SCHOOL (25-4-1)
Mustangs
3-1 Link
2009 AA STILLWATER (27-4-0)
Ponies
HOPKINS (24-4-2)
Royals
5-3 Link
A BLAKE SCHOOL (29-2-0)
Bears
WARROAD (27-3-0)
Warriors
4-3 Link
2008 AA EDEN PRAIRIE (29-1-1)
Eagles
GRAND RAPIDS/GREENWAY (25-4-2)
Lightning
5-3 Link
A ALEXANDRIA (27-1-2)
Cardinals
BRECK SCHOOL (21-7-2)
Mustangs
2-1 Link
2007 AA STILLWATER (22-6-3)
Ponies
NORTH METRO (19-8-3)
Stars
4-1 Link
A BLAKE SCHOOL (26-4-0)
Bears
FARMINGTON (23-6-1)
Tigers
2-1 Link
2006 AA EDEN PRAIRIE (31-0-0)
Eagles
COON RAPIDS (25-4-2)
Cardinals
6-1 Link
A SOUTH ST. PAUL (23-6-1)
Packers
WARROAD (23-6-1)
Warriors
3-2 OT Link
2005 AA SOUTH ST. PAUL (30-1-0)
Packers
CLOQUET/ESKO/CARLTON (20-7-3)
Lumberjacks
5-1 Link
A ACADEMY OF HOLY ANGELS (25-4-1)
Stars
HIBBING/CHISHOLM (24-4-2)
Bluejackets
5-3 Link
2004 AA ELK RIVER (29-2-0)
Elks
NORTH ST. PAUL (25-5-0)
Polars
3-2 OT Link
A BENILDE-ST. MARGARET'S (28-1-1)
Red Knights
NEW PRAGUE (21-7-0)
Trojans
6-2 Link
2003 AA SOUTH ST. PAUL (31-0-0)
Packers
CLOQUET/ESKO/CARLTON (17-8-3)
Lumberjacks
2-1 OT Link
A BLAKE SCHOOL (26-4-1)
Bears
HIBBING/CHISHOLM (21-8-2)
Bluejackets
3-2 Link
2002 AA SOUTH ST. PAUL (28-2-0)
Packers
WHITE BEAR LAKE (25-5-1)
Bears
2-1 Link
A BENILDE-ST. MARGARET'S (19-8-3)
Red Knights
HIBBING/CHISHOLM (19-7-4)
Bluejackets
2-1 Link
2001 - BLOOMINGTON JEFFERSON (24-6-1)
Jaguars
BLAINE (25-1-3)
Bengals
2-1 Link
2000 - PARK CENTER (28-1-0)
Pirates
ANOKA (20-8-1)
Tornadoes
6-0 Link
1999 - ROSEVILLE (27-0-1)
Raiders
BLOOMINGTON JEFFERSON (22-5-1)
Jaguars
8-2 Link
1998 - APPLE VALLEY (21-5-1)
Eagles
HIBBING/CHISHOLM (24-5-0)
Bluejackets
1-0 OT Link
1997 - HIBBING/CHISHOLM (24-4-0)
Bluejackets
EAGAN (22-5-1)
Wildcats
6-3 Link
1996 - ROSEVILLE (26-0-0)
Raiders
BURNSVILLE (20-7-0)
Blaze
5-2 Link
1995 - APPLE VALLEY (24-0-1)
Eagles
SOUTH ST. PAUL (23-2-1)
Packers
2-0 Link